Barion Pixel
Blog

/

Mire figyelj, ha QR kódos étlapra váltanál?

Mire figyelj, ha QR kódos étlapra váltanál?

3 perces olvasmány

2023-at írunk, és a digitális forradalom hódításainak köszönhetően kezd idejét múlt lenni, vagy legalábbis megvan a maga helye és célközönsége annak az étlapnak, amely bőr borítású, kemény kötésű, komolyabb súlyú darab és olyan élményt nyújt a vendégnek, mintha egy hagyományos könyvet lapozgatna. Ám az egyszerű, kívül-belül papírból készült, szórólaphoz hasonló nyomtatvány-étlapok kora is kezd lejárni. Egyértelmű trend lett ugyanis az étlapok, itallapok digitális formában való megjelenítése. Ezen a vonalon képviselteti magát a QR kód alapján beolvasható menü.

Amilyen ütemben a QR kódok teret hódítottak a szolgáltatóipar szinte minden területén, olyan hirtelen jelentek meg a vendéglátóhelyeken is az asztalokra kiragasztott QR matricák, amiket mobillal beolvasva, gyakran csak ugyanazt a papír alapú menü-élményt kaphatja meg a vendég, mint a hagyományos, nyomtatott változatában.

A QR menük jó része ugyanis csupán egy QR kóddal elérhető, beszkennelt „papírmenü” Pdf formátumú változatában merül ki. Pedig a digitális menü fogalma ennél sokrétűbb és kreatívabb lehetőségeket rejt magában.

Íme a QRiosum 5 tippje, amelyek segíthetnek egy minőségi, hasznos és jó digitális menü elkészítésében.

1. Használd az arculatod színeit a QR kódhoz is

A QR kódokat általában fekete-fehér színben, négyzetbe keretezett formában ismertük meg. Ez rendben is van így, ha a könnyen olvashatóság az egyetlen célunk. Hiszen bizonyos színek, színkombinációk nehezíthetik a kód beolvasását egyes mobiltelefonokkal. Ez azonban ne legyen gátja annak, hogy a QR kód a feketén és a fehéren kívül más színekben is tündököljön. Bátran használj színeket az arculatodhoz illően, sőt, illeszd a kódba az éttermi logódat is, hogy az összkép része legyen a márkád stílusának, és hogy lenyűgözhesd vele a vendégeidet.

A képen: a QRiosum bemutató étterme és demo QR kódja

Mindeközben tartsd szem előtt, hogy a jól olvashatósághoz szükséges a színek közötti megfelelő mértékű kontraszt. Érdemes figyelni arra is, hogy a kód fölé helyezett üveg felület és a négyzetes formától eltérő alakzat vagy a pixelek méretének jelentős megváltoztatása sem feltétlenül segíti a könnyen olvashatóságot.

2. Illusztráld szép fotókkal az ételeidet és italaidat

Noha a vendég képzelőereje tiszteletre méltó, az esetleges félreértések és csalódások elkerülése érdekében hasznos lehet fotókkal is bemutatni a kínálatodat. Jó minőségű fotók, illetve az összetevőket, az elkészítést vagy a szervírozást ismertető rövid leírások segítségével a vendéged számára ellenállhatatlan lesz a menüd tartalma.

A valósághű, ínycsiklandó látványt nyújtó képek, főként, ha utóbb a kirendelt étel vagy ital külleme igazolja is azokat, olyan vizuális élményt adhatnak a vendégednek, amelyre később is visszaemlékezhet; akár még vágyakozva is az éttermed iránt.

3. Használj letöltés nélküli online menüt

Próbáltál már mobiltelefonnal egy Pdf fájlban megkeresni valamit, pláne egy étlapot vagy itallapot böngészni? A Pdf menü lehangoló, nehezen olvasható, és cseppet sem tekinthető trendinek. Hibrid megoldás a hagyományos és a modern étlapok közötti sávban megrekedve. Ennél azonban az sem kevésbé bosszantó, amikor vendégként, ahelyett, hogy kényelmesen hátradőlnél és felhőtlenül görgethetnéd a szebbnél szebb fotókkal ellátott online kínálatot, kénytelen vagy előbb a saját személyes mobilodra letölteni egy applikációt, hogy hozzáférhess a menühöz.

Elegánsabb, gördülékenyebb, a személyes mobilteret is tiszteletben tartó megoldás ezekhez képest egy olyan online menüt a vendéged elé tárni, amelyhez letöltésre nem, csupán egy QR kód olvasására alkalmas mobileszközre van szüksége,

és a kód beolvasásával azonnal egy olyan online térbe érkezik, ahol minden információt rendszerezetten és könnyen kereshetően megtalál – akárcsak a QRiosum rendszerében.

A QRiosumban nincs szükség letöltésre, hogy online böngészhesd az étlapot

4. Meséld el a történetedet az étlapon

A történetmesélés mindig izgalmas, játékosságra invitál, megnyitja a figyelmet, kíváncsiságra, felfedezésre ösztönöz, és nem utolsó sorban emlékeket ad az olvasójának. Miért ne lehetne ezt a gyermeki játékosságot becsempészni az étlapodba? 

Ha van egy jó sztorid az éttermeddel, annak alapításával vagy a kínált ételeiddel, italaiddal kapcsolatban, bátran élj ezzel az opcionális lehetőséggel, és oszd meg röviden a vendégeddel. Így például a megrendelt ételre várva – ha kíváncsi és szeretne élni vele – lehetőséget adsz neki az éttermed megismerésére, mosolyt csalhatsz az arcára, megszólíthatod, a történeted tovább osztására ösztönözheted. Adj tehát “ajándékba” az éttermed világából egy történetrészt neki, amit hazavihet emlékként, hogy aztán elkötelezhesse magát a Te éttermed felé.

5. Legyen flow-élmény a rendelés

Amikor a vendég sok időt kénytelen tölteni egy menü megértésével, áttanulmányozásával; hosszú perceket kell várnia, mire egy pincér az asztalához lép, vagy, amíg megtudja a számára fontos kérdésekre a választ az ételekkel, italokkal kapcsolatban: a türelme forog kockán. Az értékes idő és a türelem fogyatkozása pedig sokat jelent az étteremben szerzett élményei meghatározásában.

Minél egyszerűbb, gyorsabb és gördülékenyebb az ételek, italok kiválasztásának, rendelésének és szervírozásának a folyamata, a vendég annál elégedettebb lesz az éttermi szolgáltatásokkal.

A gyorsan, gördülékenyen olvasható és átlátható online menü megkönnyíti a vendéged tájékozódását és rendelését. Ha ezt ingyenes wifi biztosításával, valamint a rendelési és fizetési folyamat digitális térbe terelésével is megtámogatod, az élményt illető elégedettség nem lesz kérdés.

A QRiosum QR menü rendszere éppen ezt a célt kitűzve nem állt meg az online menü szintjén, és a rendszerébe bevonta a rendelés és a fizetés lehetőségét is. Ezzel a vendég kezébe adta a rendelési-fizetési folyamat fölötti kontrollt,

vagyis képessé tette a vendéget arra, hogy a pincérek leterheltségétől függetlenül, önállóan válassza ki, rendelje meg és fizesse ki a fogyasztani kívánt tételeket. Ezáltal a pincérek terhei csökkenhetnek, kevesebb munkaerő bevonása szükséges a rendelési láncba, illetve a meglévő munkaerő más feladatokra koncentrálhat.

Ezzel együtt természetesen a vendég a rendszerben megjeleníthető részletes információknak és vizuális tartalomnak, valamint a pincérhívó funkciónak köszönhetően nem marad magára a kérdéseivel, sőt, olyan élményt kaphat a QRiosumtól, mintha saját, személyes pincérrel rendelkezne. 

Ha ezek után kedvet kaptál arra, hogy hagyományos menüdet online QR menüre váltsd, esetleg a rendelési és fizetési folyamatokban is szívesen spórolnál időt és költségeket, vedd fel velünk a kapcsolatot. Garantáltan nem fogsz csalódni.

[Kiemelt kép: Pexels]

További cikkeink

Spórolj időt, csökkentsd költségeidet és növeld bevételed digitális étlapunkkal!